İzmir'de, bu yıl 5. kez gerçekleştirilecek olan Boyoz Festivali, 6 Ekim 2019 Pazar Saat :11:00. Boyoz yeme yarışmasının da yapılacağı etkinlikte, on binlerce Boyoz, yumurta, peynir ve çay ikramında bulunacak.


İzmir'de kahvaltılarının vazgeçilmezi olarak biline Boyoz'un tanıtımı için bu yıl 5. kez festival düzenlenecek. 5. İzmir Boyoz Festivali, İzmirlileri Gündoğdu Meydanında buluşturacak.


İzmir Büyükşehir Belediyesi ana sponsorluğunda, Radyo Romantik Türk projesi ve organizasyonu işbirliğiyle düzenlenen festival, 6 Ekim Pazar günü İzmirlileri buluşturacak.

Ücretsiz boyoz, yumurta, peynir ve çay

6 Ekim Pazar günü ise boyozseverler, saat 11.00'den itibaren Gündoğdu Meydanında buluşacak. On binlerce boyoz, yumurta, peynir ve çay ikramının ücretsiz olarak sunulacağı festivalde, saat 15.00'da "Boyoz Yeme Yarışması" gerçekleştirilecek. Kadın ve erkek olmak üzere iki ayrı kategoride düzenlenecek yarışmada birincilere sürpriz ödüller verilecek. Öte yandan, İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Pop Orkestrası konseri ile İzmirliler, hem tadını, hem de eğlencesini unutamayacağı bir şenlik yaşayacak.

 

 

Resmi Boyoz Festivali sosyal ağlarımız ; www.facebook.com/boyozfestivali * www.twitter.com/boyozfestivali * www.instagram.com/boyozfestivali * www.youtube.com/boyozfestivali